Flameline Logo

BACASIZ ŞÖMİNE NEDİR ?


Biyoetanol yakıtlı bacasız şöminelerde herhangi bir alev efekti değil gerçek alevin seyir keyfini ve sıcaklığını istediğiniz her mekanda yaşayabilirsiniz. Bacasız şöminelerin kurulumu oldukça kolaydır. Kısa süre içerisinde duvar modellerini bir tablo gibi duvara asabilir ayaklı modellerini ise uygun gördüğünüz yere konumlandırabilir, dilerseniz yer değiştirebilir ya da sevdiklerinize giderken yanınızda götürerek bu güzel deneyimi onlara da yaşatabilirsiniz. Ankastre Burner Kitler mümkün olabilen duvarlara ya da mobilya gruplarının içine… düşünsenize televizyon üniteniz aynı zamanda şömineniz de olabilir yada alçıpan veya benzeri ürün gurupları ile oluşturduğunuz separatörler veya çeşitli taşlar ile kapladığınız şömine formları içine yerleştirerek ister romantik bir gecede, ister kitabınızı okurken yada kahvenizi yudumlarken gerçek ve kızıl alevlerin keyfini yaşarsınız.


BİYOETANOL NEDİR?


Genel olarak tarım ürünlerinden fermantasyon yoluyla elde edilen Biyoetanol ( Etil Alkol, C2H5OH ) günümüzde hızla artan enerji ihtiyacının karşılanmasında bir motor biyoyakıt olarak büyük önem kazanmıştır.Biyoetanol veya sadece 'etanol' bitkisel yan ürünlerin şeker ve nişasta bileşenlerini fermente etmek suretiyle elde edilen yenilenebilir bir enerji kaynağıdır bunlar genel olarak şeker kamışı, buğday gibi ürünlerdendir. Ayrıca mısır, patates, süt, pirinç, pancar ve son dönemde üzüm, muz gibi ürünlerden de yapılmaktadır ve bunlar söz konusu ülkenin tarım gücüne de bağlı olamakla beraber Türkiye biyoetanol üretiminde dünyada önde gelen ülkeler arasındadır. Bugün, biyoetanol pek çok kullanım alanına sahiptir: Petrolle karıştırılarak sürdürülebilir bir ulaşım yakıtı, kozmetik ve diğer üretim prosesleri veya temiz yanan, güzel alevli şöminelerde de kullanılır.Ekolojik dengeye zarar vermeyen ve herhangi bir canlıya zararlı kimyasal salınımı olmayan biyoetanol, eviniz de, ofisiniz de, oteller de kısaca hayal ettiğiniz her yerde, size ve sevdiklerinize güvenli ve gerçek alev keyfini yaşatır.


FLAMELINE


Flameline "Burner Kit" ler, DTU normları, M1 sınıflandırmasına uygun ve yüksek ısıya dayanıklı 3mm ve 4mm paslanmaz çelikten CE, ISO9001 ve TUV sertifikalı tesislerde üretilmektedir. Konu güvenlikse, Flameline "Burner Kit" lerde alevin yakılması ve söndürülmesine kadar tüm adımlar düşünülmüş ve tüm güvenlik önlemleri alınmıştır. Dumansız, dolayısıyla baca gerektirmeyen külsüz, zahmetsiz şöminelerimizi veya burner kitlerimizi hayal gücünüz ile sınırlı olan tasarımlarınızla ve bacasız ortamda keyifle kullanabileceksiniz. Alevin görsel keyfini sürerken bacasız oluşuyla bacadan kaçmayan yüksek ısı enerjisi sayesinde ısınabileceksiniz de. Ayrıca, yanlış baca sistemleri nedeniyle kullanamadığınız mevcut şöminelerinizde de bacayı kapatarak burnerlarımızla şömine keyfini zahmetsizce yaşayabilirsiniz.


HAKKIMIZDA


Ticari hayatına 2007 yılında başlayan Zenil Grup birçok markanın ithalatcısı, üreticisi ve dağıtıcısı olarak Türkiye, Orta Doğu ve Avrupa pazarlarında faaliyet göstermiştir. 2012 yılı itibari ile Alman iş ortağı ile “ Bacasız Şömine” sektörüne adım atmış; Flameline markası ve Imagine Whereever “Hayal Ettiğin Yerde” sloganı ile bu alanda yürüme, kendini geliştirme kararı almıştır. Bu güne kadar bir çok alanda çeşitli Flameline markalı ürünlerini bireysel tüketiciler, kurumsal işletmeler ve mega projelerde kullanıcıların hizmetine sunmuştur. Amacımız ve öncelikli hedefimiz Amerika ve Avrupa da son derece yaygın olarak kullanılan bacasız şömineleri Türk tüketiciler ile buluşturmak, Bacasız Şömine ve Bioethanol hakkında bilgilendirerek tüm yaşam alanlarında güvenle şömine keyfi yaşatmaktır.

info@flameline.com.tr