Flameline Logo

Bioethanol Hakkında

Bioethanol Nedir?

Yenilenebilir bir enerji kaynağı olan bio-ethanol,şeker kamışı, patates,kırmızı pancar,buğday gibi hububatlardan elde edilen şekerlerin fermantasyonu ile üretilen saf bir alkol olan ethanolün çeşitli maddelerle denatüre edilmesiyle oluşur. Maksimum konfor ve seyir zevki için bazı doğal katkı maddeleri de eklenerek dumansız,kokusuz,reel ve kızıl bir alev görüntüsü elde edilir. Tamamen biyolojik ürünlerin(Mısır,Arpa,Patates,Şeker Pancarı vs..) bileşiminden oluşan bio-etanol, ekolojik dengeye zarar vermeyen temiz yanma özelliğiyle bacasız olarak evin her noktasında uygulanabilir.

Bioethanol yandığında açığa çıkan nelerdir?

Bioethanol yanması sonucu ağırlıkla su buharı ve karbondioksit salınımı gerçekleşir. Açığa çıkan karbondioksit değeri eşik değerin çok altındadır bundan dolayı sağlığa herhangi bir zararı olduğu gözlenmemiştir.

Koku yapıyor mu?

Flameline bacasız şömine yanarken bir koku yapmaz önemli olan kullanacağınız alanın yüzölçümüne göre burner kit almanızdır. Şömine söndürüldüğünde ise tıpkı bir mum söndürürken olduğu gibi hafif bir koku oluşur ve bu koku bulunduğu ortamdaki havaya karışarak birkaç saniye içinde tümüyle kaybolur.

Duman veya is yapıyor mu?

Hayır. CO² ve su buharından başka bir salınım yoktur.

Bioethanol ne kadar süre ile yanar?

Yakıt tüketimi seçilen veya kullanılan burner kit modeline göre değişkenlik göstermektedir. Genel bir bilgi verecek olursak 4 litre kapasiteli ZNL3105 burner kit modelimiz için yanma süresi maksimum yanma ayarında 5-6 saat (ortamda ki hava akımına göre değişiklik gösterebilir) ,minimum ayarda 8 saate kadar çıkmaktadır.

Bioethanol yakıt maliyeti ne kadardır?

Etanol maliyeti, ürünün yeri markası ve miktarına göre çeşitlilik göstermektedir. Normal kullanımda maliyet, saatte yaklaşık 4,00 Türk Lirası’dır .Eğer bir akşamda 2 litre(Ortalama 3 saat) yakıt harcadığınızı düşünürsek bir fincan kahve bedeline eşdeğerdir.

Bio-etanol şömine yakıtını nerden temin edebilirim? Nerede muhafaza ederim ?

Firmamızın anlaşmalı fabrikalarından olan NECM KİMYA ( www.necmkimya.com ) tarafından Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun yakıtınız kapınıza kadar teslim edilmektedir.Ayrıntılı bilgi için fabrika ile temasa geçebilir veya şömine bayilerinden yakıtınızı temin edebilirsiniz.Bioethanol 1.sınıf yanıcı maddedir kullanıcı doğal koşullara göre kullanımı ve saklaması konusunda sorumluluk sahibidir.

Bacasız Şömine Hakkında

Yakıt tamamen bitmeden şömine söndürülebilir mi ?

Yakıt bitmeden dilediğiniz zaman şöminenizi söndürülebilirsiniz. Ancak yakıt bitene dek yanmaya devam ettirmenizi öneriyoruz . Söndürme mekanizması evi terk etmeniz ve yanar vaziyette bırakmamanız gereken anlar içindir bundan dolayı mümkün olduğunca şöminenin karşısında ne kadar vakit geçireceğinizi öngörüp ona göre yakıt ilave etmeniz (Örn: 1 litre 1.5 saat gibi) ve alevin her zaman sizin kontrolünüzde olması gerektiğini unutmayınız bu tavsiyemiz sadece bacasız şömineler için değil tüm şömine çeşitleri için geçerlidir.

Şömineyi nasıl aktive ederim ?

Aldığınız ürünle beraber verilen kullanım kitapçığı Flameline şömineyi güvenli ve verimli olarak kullanmak için ihtiyacınız olan tüm talimatları sunar. Flameline Şöminenin yakılması çok basittir sadece talimatlara uyun ve birkaç dakikada alevlerin keyfini çıkarın.

Bulunduğu Ortamı Isıtır mı ?

Evet ısıtır. Bacasız Şöminelerin en önemli avantajlarından biri oluşturdukları sıcak havanın bacadan çıkıp gitmemesidir. Markası ne olursa olsun bacasız şömineler sıcak havayı direkt bulunduğu ortama aktarır.Isıtma verilerini burner kitlerin açıklamalarında bulabilirsiniz. Örnek vermemiz gerekirse dünyanın en kaliteli kömürlerinden olan Sibirya kömürü yaklaşık 7000-8000 kalori ısı yaymaktadır, bio-yakıt doğru burner kit ile 7500 kalori değerlere çıkmaktadır buda hemen hemen 2 adet infrared ısıtıcaya eş değerdir.

Kurulum süresi nedir ?

Aslında gerçek bir montaj yoktur. Tasarım Şömineler ve Burner Kitler istenen yere konumlandırılıp hemen çalıştırılabilir. Şömine Haznelerimiz de istediğiniz yere uyacak ve etrafı kapatacak şekilde kuruma hazırdır.

Flameline Şömineleri her yere montajı yapılabilir mi ?

Evet. Nerde olmasını hayal ederseniz Flameline orada .Önerimiz iyi izolasyonlu ve oldukça küçük odalar dışında her yere uygulayabilirsiniz. Montaj ile ilgili detaylar kullanılan modele göre değişkenlik göstermekte olup burner kitlerde tüm detaylar belirtilmiştir. Tasarım ürünler ise içinde ki burner kite göre yüzölçümü uygun tüm odalarda kullanabilirsiniz ; İsterseniz bir ev davetine giderken yanınızda götürebilir ve Flameline şöminenin keyfini tüm dostlarınızla yaşayabilirsiniz.

Evimde ki Şöminenin Bacası Aktif Değil FL Burner Kit Kullanabilirmiyim ?

Her ne sebeple olursa olsun kesinlikle evet ; Şöminenizin iç ölçüsüne göre hangi Flameline Burner Kitin size uygun olacağına karar vermeniz yeterli .Daha sonra kapalı kutusunda gelen Burner Kitinizi içine yerleştirip yakmanız yeterli olacaktır. Tavsiyemiz Burner Kitinizin etrafını dekoratif taşlar ile süslemeniz ve kül temizlemeden ateşin keyfini sürmeniz… (şöminenizin camı kesinlikle açık olmalıdır)

Flameline Burner Kit’ler Temizlenir mi ?

Tüm paslanmaz çelikler yumuşak nemli bir bez üzerine marketlerde satılan paslanmaz çelik temizleyici sprey sıkıp silinerek kolaylıkla temizlenebilir. Paslanmaz çelik üzerinde yanma ile zamanla renk solmaları meydana gelmesi normaldir.20 kullanımda bir burner soğukken sıcak su ile çalkalanıp kurumaya bırakılabilir.


Baca GerektirmezBACA KURULUMU GEREKTİRMEZ
Bioethanol'ün yanması sırasında ısı ve su buharı açığa çıkar. Bundan dolayı herhangi bir baca çıkışına ihtiyaç duymazsınız...
Elektrik GerektirmezELEKTRİK BAĞLANTISI GEREKTİRMEZ
Sıvı yakıtı içinde depoladığından ve manuel olarak ateşlediğinden dolayı, herhangi bir elektrik bağlantısına ihtiyaç duymazsınız...
Gaz GerektirmezGAZ BAĞLANTISI GEREKTİRMEZ
Bioethanol yanması gerçekleştiğinden ve yakıtın manuel doldurulmasından dolayı, herhangi bir gaz ve boru bağlantısına ihtiyaç duymazsınız...


TemizTEMİZ YAKIT, ÇEVRECİ ENERJİ
Şeker kamışı, muz, patates gibi doğal kaynaklardan elde edilen, temiz ve yeşil enerji olarak adlandırılan bioethanol; odun, kömür, doğalgaz gibi fosil yakıtların yandığı zaman açığa çıkarttıkları CO (karbonmonoksit) veya insan ve hayvan sağlığına zararlı gazlar açığa çıkartmaz. Son derece yenilenebilir ve çevrecidir...
SorunsuzSORUNSUZ SÜREKLİLİK
Flamline Burner Kit'lerinin tüm modelleri sıcak su ile yıkanabilir. Zamanla bulunduğu ortamdaki toz ve karbon atıkları, "Burner Kit" ler içerisinde tortulaşmaya neden olur. "Burner Kit" lerinizi sıcak su ile temas ettirip çalkaladıktan sonra, ilk günkü gibi sorunsuzca kullanabilirsiniz...


info@flameline.com.tr